Савинська громада
Харківська область, Ізюмський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

«Сучасне обладнання та команда фахівців - запорука якісної медицини». Директорка Балаклійської лікарні Марина Руденко

Дата: 14.02.2022 16:42
Кількість переглядів: 391

У лікарні працюють 98 лікарів різних спеціальностей та 292 медичні сестри.

Балаклійська клінічна багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування надає спеціалізовану цілодобову медичну допомогу переважно населенню Балаклійської, Донецької, Савинської територіальних громад та жителям інших населених пунктів. У 2019 році стаціонарне лікування тут пройшли 13 376 пацієнтів, у 2020-му - 10 105, у 2021-му - 10 802 пацієнти.

У перший рік співпраці з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) у Балаклійській клінічній багатопрофільній лікарні інтенсивного лікування уклали договір за 16 пакетами медичних послуг за Програмою медичних гарантій (ПМГ). Цьогоріч подали пропозиції за 21 пакетом.Фото без опису

Завдяки чому вдається розширювати перелік послуг для пацієнтів та як за цей час змінилася зарплатня у медпрацівників, розповіла директорка закладу Марина Руденко.

Оновлення та придбання сучасного обладнання дає можливість розширювати перелік безоплатних послуг пацієнтам, упевнена керівниця лікарні. За час роботи в Програмі медичних гарантій за договором з НСЗУ заклад закупив обладнання приблизно на 10 млн грн. Це мобільна рентген-система, апарати ШВЛ, апарати для неінвазійної вентиляції легень (СРАР), обладнання відділення реабілітації, ендоскопічна система, аналізатори для клініко-діагностичної лабораторії та інше.

Ще одна важлива складова - підготовка фахівців. Так, у 2020-му році лікарі пройшли навчання і отримали сертифікати за фахом «Фізична та реабілітаційна медицина» та «Медична психологія». У закладі працюють фахівці за новими спеціальностями: ерготерапевти та фізичні терапевти. Чотири фахівці закладу пройшли навчання та одержали сертифікати за фахом «Паліативна допомога».

Директорка закладу упевнена: саме завдяки потужній матеріально-технічній базі вдалося укласти з НСЗУ договори за пріоритетними напрямами, а саме: медична допомога при гострому мозковому інсульті в стаціонарі, медична допомога при пологах, мамографія, езофагогастродуоденоскопія, колоноскопія.

За останні п’ять років за допомогою місцевої влади у будівлях медзакладу вдалось провести сучасні ремонти в інфекційному, педіатричному, травматологічному, терапевтичному, діагностичному відділеннях, клініко-діагностичній лабораторії, відділенні анестезіології та інтенсивної терапії. В усіх цих відділення палати обладнали кнопками виклику медичного персоналу та придбали для пацієнтів зручні багатофункціональні ліжка з ортопедичними матрацами, за необхідності розмістили диванчики для тих, хто за доглядає за рідними. Причому місцева влада допомагала лікарні не тільки з ремонтами, а й з придбанням сучасного обладнання. Наприклад, у 2019 році, до початку співпраці з НСЗУ, коштом районного бюджету купили комп’ютерний томограф.

«Комп’ютерний томограф дуже впливає на якість і швидкість наданої допомоги. Це зовсім новий рівень. Коли розпочалася пандемія COVID-19, ми були готові не тільки робити КТ, а й правильну інтерпретацію. Сучасне обладнання та команда фахівців - запорука якісної медицини», - підкреслює Марина Руденко.

Окрема гордість лікарні - хірургічне відділення. Лапароскопічні та артроскопічні оперативні втручання проводяться у закладі пацієнтам з різних областей України та навіть з інших країн. За словами директорки, травматологи лікарні одними з перших в Україні опанували і впровадили в практику метод малоінвазивного лікування патології суглобів, а саме - артроскопію. Обладнання було придбане у серпні 1991 року, а у вересні виконана перша артроскопія. У 2000 році на базі травматологічного відділення створений Артроскопічний центр ІПХЗ ім. професора М. І. Ситенка АМН України. За весь період у Балаклійській лікарні провели 4356 артроскопічних операцій.

«Наша лікарня є одним з закладів першої хвилі для лікування пацієнтів з коронавірусною хворобою. З березня 2020 року почалося перепрофілювання ліжок цілодобового перебування таких пацієнтів. На цей час для лікування пацієнтів, хворих на COVID-19, функціонує 200 ліжок, усі ліжка 100 % забезпечені киснем шляхом централізованої подачі», - зазначає Марина Руденко.

За словами директорки, пріоритетом лікувального закладу є надання якісної медичної допомоги, але наряду з цим і гідна оплата праці медичних працівників. Завдяки фінансуванню НСЗУ заробітну плату вдалося значно підвищити. Так, у 2019 році середня заробітна плата складала 5 818 грн: лікарі отримували 8 135 грн, середній персонал — 5 768 грн. У 2020 році середня заробітна плата зросла і становила 10 185 грн. У лікарів виплати зросли до 18 117 грн, у середнього персоналу - до 10 307 грн. У 2021-му середня заробітна плата складала 14 254 грн. Торік лікарі отримували 25 027 грн, середній медперсонал - 14 591 грн.

«Безумовно, виплата заробітної плати - одна з головних частин загального бюджету, але завдяки співпраці з НСЗУ та збільшенню фінансування лікарня також має змогу витрачати кошти на інші потреби, зокрема - на придбання медикаментів. Наприклад, у 2019 році коштом районного бюджету ми закупили ліків на 5 млн грн, а у 2020 році за кошти НСЗУ - на 12 млн грн, у 2021-му - на 27 млн грн, - говорить Марина Руденко. - Таким чином можна сказати, що фінансування від НСЗУ дає нам можливість покращувати сервіс, умови та якість медичних послуг, а коштом місцевого бюджету проводиться оплата комунальних послуг, забезпечення пільгового контингенту населення громади та утримання будівель».

Це реалізується за підтримки Проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров`я».

 

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь