ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА ВОДОХРЕЩА

Дата: 14.01.2022 15:28

У православному святі Водохреща, яке відбудеться 19 січня, центральне місце займають обряди, пов'язані з водою, і один з них - купання в ополонці.

Занурення в ополонку вже давно стало невід’ємною частиною святкування Хрещення Господнього. Для того, щоб купання в крижаній воді пройшло максимально корисно і безпечно, особливо у тих, хто в цьому році вперше зважився на таке, кілька головних правил і типових помилок купання в ополонці.

Про що варто пам’ятати:

1. Обов'язково купайтеся у знайомому місці або місці, що пристосоване для зимового купання з облаштованим заходом у воду.

2. Заходити у воду, потрібно швидко.

3. Чим швидше ви занурите своє тіло в крижану воду водохресної ополонки, тим менші ваші шанси отримати переохолодження.

4. Перебувати у воді не довше 20 секунд. Особливо стосується тих, хто занурюється вперше. Бажано побути в ополонці як мінімум 10 секунд.

5. Не витиратися після виходу.

6. Розтирання після крижаної води, та ще й на морозі, може пошкодити тендітні дрібні капіляри шкіри.

7. Одягатися потрібно максимально швидко.

8. Для цього слід заздалегідь подбати про те, щоб одяг, який ви будете одягати після купання, був з мінімальною кількістю застібок і ґудзиків.

9. Після купання бажано пробігтися.

10. Щоб швидко зігріти організм після того, як ви вийдете з ополонки і одягнетесь, можна зробити які-небудь фізичні вправи, наприклад, пробіжку.

11. Категорично забороняється вживати перед та після занурення у воду алкогольні напої. Алкоголь розширює судини. Це істотно збільшує втрату тепла.