ЛУКІЗМ – РИСА СУСПІЛЬСТВА, ЯКОЇ ТРЕБА ПОЗБУТИСЯ

Дата: 20.04.2023 13:41

Обізнаність в питаннях дискримінації – це сила в боротьбі з нею.

Намагання змусити іншу людину вписуватися в якісь стандарти, що стосуються зовнішності не є правильним. Це прояв дискримінації, що носить назву «лукізм».

Дійсно, перше враження про людину в більшості випадків базується на її зовнішньому вигляді. Проте оцінювати інших відповідно до власного уявлення про красу – допустимо, поки це не зачіпає чужі почуття та персональні межі. Ба більше, порушення особистого простору в подібних питаннях може мати серйозні наслідки.

Як повідомили у Східному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції, чинним законодавством, зокрема Законом України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» передбачено право особи на відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданих їй унаслідок дискримінації.