Про виплати для ВПО у 2024 році

Дата: 06.02.2024 11:02

Урядом 26.01.2024 року було прийнято Постанову КМУ № 94 “Деякі питання соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб та інших вразливих категорій осіб”

Щодо допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам передбачено:

Автоматично до 1 березня 2024 року продовжуються виплати допомоги на проживання ВПО, у яких у січні 2024 року закінчився шестимісячний період отримання такої допомоги;

З 1 березня 2024 року автоматично продовжено виплати допомоги на проживання ВПО для таких категорій:

• пенсіонери, у яких станом на 1 січня 2024 року розмір пенсії не перевищує 9 444 грн;

• особи з інвалідністю I чи II групи, дітям з інвалідністю, дітям які потребують паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність;

• дітям сиротам або позбавленим батьківського піклування;

На підставі подання заяви допомога продовжуватиметься:

• для непрацюючих осіб працездатного віку у яких є діти до 14 років та які навчаються онлайн, або троє і більше дітей.

• Особи, що зареєстровані у центрі зайнятості як безробітні.

• Якщо у складі сім’ї є особа, що доглядає за особою з інвалідністю I групи або за дитиною з інвалідністю віком 18 років.

• Особи, які протягом попередніх шести місяців отримання допомоги працевлаштувалися, або зареєструвалися як фізична особа — підприємець.

• Малолітній дитині, яка прибула без супроводу законного представника.

• Особи, які втратили працездатність, але не мають права на пенсійну виплату та/або отримують державну соціальну допомогу відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”.

Щодо державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям:

Зміни стосуються внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та українських шукачів притулку, які опинились у ризику бідності, могли активніше використовувати допомогу малозабезпеченим сім’ям.

За повідомленням міністерства, відповідну постанову ухвалили для родин, які повертатимуться з=за кордону і ще не встигли працевлаштуватись в Україні та не мають власних джерел доходів. Ті родини, які повернулись в Україну після тривалого (понад 90 днів поспіль) перебування за кордоном є працездатні непрацюючі особи, які не сплачували єдиний соціальний внесок (ЄСВ). Такі громадяни не раніше 15 робочих днів після повернення повинні звернутися за призначенням допомоги.

Щоб посприяти поверненню громадян до економічно незалежного і самостійного життя, виплата допомоги для малозабезпечених поєднується з інструментами стимулювання до працевлаштування. Це стосується родин ВПО чи громадян, які повертаються в Україну, в котрих є непрацюючі працездатні особи, які мають протягом 2 місяців після призначення допомоги працевлаштуватись або стати на облік у Державному центрі зайнятості.

Допомога призначатиметься на 6 місяців.