26 лютого в Україні відзначають День спротиву окупації Криму

Дата: 26.02.2024 10:26

10 років тому росія почала своє вторгнення в Україну саме зі спроби окупувати АР Крим.

👉Цей день покликаний згадати та вшанувати мужність тисячі жителів Кримського півострова, серед яких були кримські татари, українці та представники інших національностей, які 26 лютого 2014 року відважно вийшли під будівлю Кримського парламенту на підтримку територіальної цілісності України, на захист своєї свободи та демократії.. Уже тоді вони заявили світові, що боротимуться.

📌Ця подія стала символом опору окупації, що триває вже десять років.
Наступного дня, о 5-й ранку до урядових будівель АРК увійшли регулярні військові формування рф. Відтоді триває незаконна анексія й тимчасова окупація півострова. Після встановлення контролю над Кримом окупаційна влада розпочала незаконні, політично вмотивовані переслідування громадських активістів.

🇺🇦Багато корінних жителів Криму нині у лавах ЗСУ, інші - виходять на мітинги і демонстрації проти загарбників. У них одна мета - повернутися додому. Кримчани готові боротися за свою країну.

🇺🇦 Крим – це Україна. Спротив триває.