Відбулась реєстрація ВПО Савинської громади на грошову допомогу від Карітас-Спес

Дата: 13.05.2024 17:12

Минулого тижня для Внутрішньо переміщених осіб Савинської селищної територіальної громади відбувся прийом на оформлення багатоцільової грошової допомоги за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії, Католицької служби допомоги (CRS), Карітас-Спес Україна та Карітас-Спес Харків.

Тут ми розповімо, хто може претендувати на цю грошову допомогу.

Цільовою групою є внутрішньо переміщені особи, що вимушено виїхали із небезпечних регіонів. Гуманітарна багатоцільова грошова допомога надається на основі індивідуальної оцінки домогосподарств з урахуванням різних соціально економічних критеріїв та критеріїв  вразливості. Пріоритетними вразливими групами є:

• Домогосподарства з дітьми, очолювані одинокою матір'ю / одиноким батьком

• Домогосподарства, в яких жінка виступає єдиним годувальником

• Домогосподарства з вагітними жінками

• Домогосподарства з 3 і більше дітьми до 18 років

• Домогосподарства з дітьми до 2 років

• Домогосподарства з особами з інвалідністю 1 або 2 групи

• Домогосподарства з особами, які мають тяжкі захворювання та потребують дороговартісного лікування

• Домогосподарства, які складаються з людей похилого віку (60+)

• Домогосподарства, в яких повністю або частково зруйноване житло

• Домогосподарства, члени яких отримали поранення або загинули внаслідок активних бойових дій

Всі вразливості повинні бути підтверджені відповідними документами. Наявність категорії є необхідною умовою для участі в  програмі, але не є гарантією отримання грошової допомоги. Багатоцільова грошова допомога перераховується на банківський рахунок, зазначений головним заявником.

Ці критерії є маркерами пріоритетності надання допомоги, тобто в першу чергу допомогу отримають люди, які мають соціальну вразливість та не мають можливості самостійно забезпечити родину” — зазначають у благодійній організації.

Серед них і родини з доходом меншим за прожитковий мінімум 6200 грн на особу, який критично не покриває базові потреби на медицину, харчування, питну воду, одяг та побутові речі, навчання дітей. Допомога надається найбільш незахищеним та нужденним родинам в Україні.

У випадку, якщо людина прийшла на реєстрацію грошової допомоги, але не є внутрішньо переселеною особою з міста, наближеного до зони бойових дій та немає відношення до жодної з категорій вразливості, то послуги надаватись не будуть.

Якщо критеріїв вразливості немає, то маємо сказати, що зараз, на жаль, допомогти не зможемо. Намагаємося, щоб допомогу в першу чергу отримати ті, хто найбільше її потребує. Потребуючих дуже багато, хотілося б допомагати всім, але розуміємо, що всі допомогти ми не зможемо” - зазначають у благодійній організації.