18 травня був День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. 80 роковини депортації

Дата: 19.05.2024 19:32

18 травня — День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. 80 роковини депортації

80 років тому, на світанку, НКВС насильно депортував кримських татар. Чоловіки були на фронті, а жінок, дітей і літніх людей вигнали з домівок, відправивши у товарних вагонах за тисячі кілометрів. Узбецька РСР та Урал стали місцями їхнього примусового проживання, де вони зазнали голоду, хвороб і важкої праці під наглядом радянських репресивних структур. За півтора року депортації загинуло майже 30 000 осіб.

Радянська влада не лише депортувала людей, але й знищила їхню культуру: було ліквідовано 237 колективів художньої самодіяльності, 24 музеї, 861 школу, 1063 бібліотеки та численні рукописи. Села та міста перейменовували, стираючи сліди кримських татар у Криму.

Лише на початку 90-х років почалося повернення кримських татар на рідні землі. Сьогодні Росія заперечує геноцид і відповідальність за депортацію. Після окупації Криму у 2014 році, РФ продовжує репресії, руйнуючи культурні пам’ятки, переслідуючи та арештовуючи кримських татар.

Україна підтримує кримських татар і закликає світ визнати депортацію геноцидом, що вже зробили Латвія, Литва, Естонія та Канада.

Зробити усе необхідне для кримських татар, аби їхні права, мова, культура і традиції були збережені є обов’язком України. Наша небайдужість, єдність і незламність, наша історична пам’ять є міцною основою для якнайшвидшого звільнення Криму від агресора.

Світла пам’ять десяткам тисяч невинних жертв депортації 1944 року!

Seninleyiz! Biz kazanacağız!