Савинська громада
Харківська область, Ізюмський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами АТ «Укргазвидобування» філія ГПУ «Шебелинкагазвидобування» УКПГ Вишневського ГКР для ознайомлення громадськості:

Дата: 05.07.2024 12:57
Кількість переглядів: 19

 

Повне та скорочене найменування суб’єкта господарювання - Акціонерне товариство «Укргазвидобування» АТ «Укргазвидобування».

Ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ 30019775.

Місцезнаходження суб’єкта господарювання, контактний номер телефону, адреса електронної пошти суб’єкта господарювання: 04053, м. Київ, Шевченківський р-н, вул. Кудрявська, 26/28;  тел.: (05749) 93372; E-mail: office@ugv.com.ua.

Місцезнаходження об’єкта/промислового майданчика: об’єкт Акціонерного товариства «Укргазвидобування» філія газопромислове управління «Шебелинкагазвидобування» Установка комплексної підготовки газу Вишневського газоконденсатного родовища розташований (АТ «Укргазвидобування» філія ГПУ «Шебелинкагазвидобування» УКПГ Вишневського ГКР) за адресою: Ізюмський район,  Савинська селищна територіальна громада, поблизу с. Бригадирівка.

Метою отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря для існуючого об’єкта є здійснення господарської діяльності, яка пов'язана з викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря, для забезпечення виконання вимог, передбачених нормативами екологічної безпеки у галузі охорони атмосферного повітря. В зв’язку з тим що даний об’єкт було введено в експлуатацію до прийняття Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» та на майданчику не відбувалися зміни, які справляють значний вплив на довкілля Оцінка впливу на довкілля на об'єкті не проводилась. 

АТ «Укргазвидобування» філія ГПУ «Шебелинкагазвидобування» УКПГ Вишневського ГКР спеціалізується на видобутку корисних копалин (природний газ, газовий конденсат). Річний видобуток складає: природний газ – 127,75 млн. м3,  конденсат – 3832,5 т.

Видобуток природного газу і газового конденсату із родовища здійснюється за допомогою гірничих виробок (свердловин).

Природний газ із свердловин по шлейфах поступає на вузол входу шлейфів на УКПГ.

Газ свердловин з вузла входу шлейфів подається на сепаратор першого ступеня сепарації ГБ-23 (І ступінь), де відбувається відділення від газу крапельної рідини і механічних домішок.

Далі газ поступає в теплообмінник Т1 (типу газ-газ). Із теплообмінника
 Т-1 газ через штуцер регулюючий (ШР) направляється на другий ступінь сепарації – сепаратор ГБ-18 (ІІ ступінь).

Після другого ступеня сепарації газ проходить теплообмінник Т-2 (типу вода-газ), де при потребі підігрівається, і, через замірний вузол, направляється в магістральний газопровід Острогозьк-Шебелинка.

Частина газу після теплообмінника Т-2 через вузол редукування поступає в сепаратор ГБ-18 (ІІІ ступінь). Після доочистки газ направляється на власні потреби УКПГ і, через замірний вузол, в газопровід на с. Бригадирівка та на с. Вишнева.

Рідина, що відокремилась в сепараторах ГБ-23 і ГБ-18, автоматично продувається в дегазатор Д-1, де відбувається часткова дегазація. Рідина з дегазатора Д-1 поступає в ємність-розділювач Є-1. З ємності Є-1 конденсат поступає в ємнісний парк конденсату ЄК 1÷ЄК 3. Вода з ємності-розділювача Є-1 продувається в ємність промстоків ЄПС-1. По мірі заповнення ЄПС-1 рідина з неї вивозиться автоцистернами на УКПГ-27 Шебелинського ГКР або на УКПГ Південно-Граківського блоку Борисівського ГКР для регенерації метанолу.

Вуглеводневий конденсат після стабілізації в ємностях ЄК-1÷ЄК-3 насосами відвантаження конденсату подається через наливний стояк в автоцистерни.

На території проммайданчика розташовані наступні джерела викидів забруднюючих речовин: факельний  амбар УКПГ; вогневий підігрівач ВП-1; котел АОГВ 24; водяний підігрівач "Титан"; плита газова "Greta" (ПГ-2); наземна ємність роздільник Є-1, об'ємом 25 м3; ємність замірна Є-7 об'ємом 25 м3; підземна ємність ЄПС-2, об'ємом 50м3; наземна ємність  ЄІ-1, об'ємом10 м3; наземна ємність  ЄІ-2, об'ємом 26 м3;  наземна ємність ЄК-1, об'ємом 50 м3; наземна ємність  ЄК-2, об'ємом 50 м3; наземна ємність  ЄК-3, об'ємом 50 м3;  дренаж ємності Є-1; підземна ємність  Є-6, об'ємом 5 м3; свіча ШРУ; наливний стояк; підземна  ємність Є-2, об'ємом 6 м3; дизель-генератор ДЕС-30; факельний амбар; підземна ємність ЄПС-1, об'ємом 50 м3; дизель-генератор ДЕС-50; малогабаритна компресорна установка (МКУ); вогневий підігрівач ВП-2; свіча ХАЛ; котел АОГВ - 30 КС-ВС; фарбування;  факельні амбари свердловин; свіча МКУ; насосна; насоси АНС-130; насоси НД 100/250; місце наливу метанолу в ємність Є-6.

Перелік забруднюючих речовин та їх кількість: оксиди азоту (у перерахунку на діоксид азоту [NO + NO2])7,715 т/рік; сажа – 0,524 т/рік; сірки діоксид - 0,018 т/рік; оксид вуглецю8,967 т/рік; метан33,027 т/рік; ксилол0,034 т/рік; спирт метиловий – 27,934 т/рік; бензин  (нафтовий, малосірчистий - у перерахунку на вуглець12,981 т/рік; уайт-спірит0,049 т/рік; вуглеводні насичені  С12-С19  (розчинник РПК-26511 та ін) у перерахунку на сумарний органічний вуглець)1,586 т/рік; недиференційований за складом пил (аерозоль) - 0,0004 т/рік та парникові гази. Валовий викид складатиме – 92,835 т/рік (без урахування парникових газів).

Об'єкт відноситься до другої групи та підлягає взяттю на Державний облік. На території об'єкту не має виробництв або технологічного устаткування, на яких повинні впроваджуватися найкращі доступні технології та методи керування та джерел викидів, з яких в атмосферне повітря надходять забруднюючі речовини від виробництв та технологічного устаткування, на які повинні впроваджуватися заходи щодо досягнення встановлених нормативів граничнодопустимих викидів для найбільш поширених і небезпечних забруднюючих речовин. Заходи щодо впровадження найкращих існуючих технологій та заходи щодо скорочення викидів на підприємстві не передбачаються.

Відповідно до матеріалів що обґрунтовують обсяги викидів забруднюючих речовин, на об’єкті немає перевищень встановлених законодавством нормативів, а також згідно з результатами розрахунків розсіювання забруднюючих речовин в атмосферному повітрі, встановлено, що перевищень ГДК на межі житлової забудови та на межі СЗЗ по вмісту забруднюючих речовин не має. Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів відповідають чинному законодавству.

Зауваження та пропозиції просимо надсилати протягом 30 календарних днів з дати публікації повідомлення до Харківської обласної військової адміністрації за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 64, тел.(057)7052153, E-mail: obladm@kharkivoda.gov.ua.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь