Самовільне спалювання сухої трави та рослинності заборонене – за це посилено відповідальність!
Звертаємо вашу увагу: самовільне спалювання сухої трави заборонено законом і може призвести до серйозних наслідків для природи та загрожує безпеці людей.
🔥 Щодня рятувальники ДСНС ліквідовують загоряння на відкритих місцевостях. Основною причиною є людський фактор: необережне поводження з вогнем чи навмисні підпали — спалювання сухої трави та сміття. У 2024 році за сигналом "тривога" 30 ДПРП виїхали 172 рази, із них на пожежі 144 рази. На території громади виникло124 пожежі. Надавали допомогу населенню у вигляді підвозу води близько 48 разів.
Такі пожежі швидко поширюються, особливо у суху вітряну погоду, знищують гектари лісу, шкодять довкіллю, можуть спричинити загоряння житлових будівель і навіть призвести до травмувань чи загибелі людей.
Випалювання сухостою не підвищує родючість ґрунтів, а навпаки — завдає шкоди!
Особливо небезпечно палити траву на деокупованих територіях, де можуть залишатися вибухонебезпечні предмети. Це може призвести до детонування і трагічних наслідків.
Наголошуємо: за спалювання сухої рослинності передбачена адміністративна відповідальність (стаття 77-1 КУпАП) та кримінальна відповідальність (стаття 245 ККУ)! Штрафи збільшуються, і кожен нестиме відповідальність за такі дії!
Будьте обережні! Не наражайте на небезпеку ні себе, ні своїх близьких! У разі пожежі одразу телефонуйте до Служби порятунку за номером 101.