ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ПОСЛУГИ «МУНІЦИПАЛЬНА НЯНЯ»
Муніципальна няня – це індивідуальний підприємець або юридична особа, яка надає послуги з догляду за дитиною і з якою батьки укладають договір. Тобто няня декларує свої доходи і сплачує податки.
Щоб стати муніципальною нянею, необхідно зареєструватися:
-
як ФОП за КВЕД 97.00 та/або КВЕД 88.91 Така няня зможе доглядати не більше трьох дітей з однієї або різних сімей;
-
як юридична особа згідно КВЕД 78.20 та/або КВЕД 85.10. Така няня зможе займатися не більше ніж шістьма дітьми з однієї чи різних сімей за адресою, визначеною муніципальною нянею, або однією з адрес проживання дітей. Для догляду за шістьма дітьми потрібен помічник.
Зазначаємо, що муніципальною нянею не можуть бути родичі першого ступеня споріднення.
Компенсацію за послуги муніципальної няні можуть отримати громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які є батьками або опікунами дитини, яка потребує додаткового догляду, або дитини віком до трьох років та які є особами з інвалідністю І або ІІ групи.
Дитина, яка потребує додаткового догляду – це дитина: з інвалідністю, з рідкісними орфанними, онкологічними чи онкогематологічними захворюваннями, тяжкими психічними розладами, цукровим діабетом І типу, тяжкими травмами або яка потребує трансплантації органів, паліативної допомоги тощо.
Завдання знайти няню лежить на батьках. З нянею потрібно укласти офіційний договір і подати документи до відділу ЦНАП Савинської селищної ради.
У договорі обов’язково вказується назва послуги, її обсяг із зазначеням конкретних заходів, умов і термінів надання послуги, вартість, періодичність оплати та відповідальність сторін.
Для отримання компенсації необхідно надати наступні документи:
-
заява про компенсацію
-
паспорт одержувача компенсації
-
ідентифікаційний код
-
свідоцтво про народження дитини
-
рішення про встановлення опіки (для опікунів)
-
документи, що підтверджують оплату послуг няні (чеки, квитанції, витяг з банківського рахунку)
Документи розглядаються упродовж десяти днів.
Щоб отримувати компенсацію, батьки чи опікуни дитини мають щомісяця до 5 числа подавати до відділу ЦНАП чеки, квитанції, витяг з банківського рахунку для підтвердження оплати послуг няні.
Розмір компенсації становить 100% мінімальної погодинної оплати праці, встановленої на 1 січня, за годину догляду, але не більше 165 годин на місяць але остаточна сума компенсації залежить від кількості дітей.
Відповідно до оновленої Постанови КМУ № 68, розширюються категорії дітей, на які поширюватиметься послуга, а саме:
-
-
діти до 3 років внутрішньо переміщених осіб (які не мають тяжких хвороб);
-
діти до 6 років, які потребують додаткового догляду (раніше входила категорія дітей з тяжкими хворобами лише до 3 років);
-
діти до 6 років, у кого один з батьків є особою з інвалідністю І чи ІІ групи (раніше – це діти віком до 3 років);
-
діти до 6 років, які проживають на територіях адміністративно-територіальних одиниць, де неможливо забезпечити функціонування закладів дошкільної освіти (території Запорізької, Донецької, Харківської, Херсонської, Сумської та Чернігівської областей).
-